Neymar vynechá další zápas

Je to bohém. Brazilec Neymar prostě rád slaví. Jako ve filmu Velký Gatsby pořádá fenomenální fotbalista megalomanské narozeninové oslavy. Tak jako v neděli večer, kdy k příležitosti svých 28. narozenin pozval do jednoho pařížského nočního klubu několik stovek hostů. Takhle to dělá každý rok. A zároveň i každý rok vynechá následující zápas Paris Saint-Germain kvůli zranění.

Brazilský fotbalista
Od doby, co přestoupil z Barcelony do PSG, se s ním táhne dost zajímavý fakt. Pokaždé před svými narozeninami uspořádá velkou oslavu, kam pozve nejen spoluhráče, trenéry, realizační tým, ale i několik světových hvězd. Zároveň ale kvůli zranění vynechá nadcházející zápas. Tentokrát má podle oficiálního vyjádření problém s žebry. V předchozích dvou letech ho zase trápily potíže s nártní kostí u malíčku pravé nohy.


A jak se na celou situaci dívá trenér Thomas Tuchel? „Vždycky chráním své hráče a opravdu miluji svůj tým. S uspořádáním té oslavy souhlasím. Je sice obtížné pak chránit hráče, ale kontext není černý nebo bílý. Je to nejlepší způsob, jak se připravit na zápas? Ne, jasně že ne. Je to nejhorší věc na světě? Také ne,“ odpověděl německý kouč.

Své narozeniny ale nejsou jediné, po kterých nehraje. Neymar pravidelně vynechává zápas i poté, kdy slaví jeho mladší sestra Rafaella Santosová. Třiadvacetiletá modelka slaví 11. března a Neymar i vinou svých zranění vynechal březnové zápasy PSG v minulých dvou letech.

fotbalový stadion

Tato tradice se mimo jiné vztahuje už do doby, kdy hrál v Barceloně. V roce 2017 nehrál nejbližší utkání po narozeninách kvůli údajnému zranění stehna, v dalším zápase, který se hrál za týden, už byl už jako rybička a hrál celý zápas. V letech 2015 a 2016 chyběl v sestavě vinou disciplinárního trestu.

Jedenáctého března letošního roku ale v sestavě musí být. PSG totiž hraje odvetu osmifinále Ligy mistrů proti Borussii Dortmund. Až pak může pařit a zapíjet postup nebo naopak konec v Champions League.