Kvalita je důležitá

Ceny v aquaparcích jsou astronomické. Když vezmete v potaz příšerné občerstvení, často špinavé šatny a v neposlední řadě přítomnost mnoha podivných individuí, mnozí lidé si řeknou, že to rozhodně nestojí za to. Ti, kteří vlastní rodinný dům nebo chalupu, často raději investují do vlastního venkovního bazénu.

bazén u domu

Dnes je to úplně jiný level než dříve. Dříve se jednalo o bazénky na dvě tempa, dnes jsou to opravdu kvalitní bazény, které jsou často budovány hluboko do země. Nejenže se v nich dá bezvadně plavat, ale součást tvoří i příjemná terasa s lehátky. Je to bezvadná pohoda, když si jdete zaplavat, pak si lehnete s knížkou a osvěžujícím drinkem na lehátko a relaxujete. Žádný křik a hluk. Prostě jen klídek. Pokud máte děti, je to neocenitelné. Děti dokáží trávit ve vodě celý den a Vy je máte stále na očích a netrnete hrůzou, že se jim něco stane. Investice do bazénu je prostě skvělá investice a to ocení i Vaši hosté, kteří si také rádi dopřejí letní osvěžení.

dítě v bazénu

Péče o bazény je důležitá

Ale jak už to chodí, tak vše příjemné není zadarmo a nyní nemáme na mysli jen peníze. Vše příjemné a komfortní jevykoupeno určitou mírou zodpovědnosti a péče. Jednoduše řečeno, i o bazén musíte pečovat. Víte, jak to chodí s dětmi. Běhají po zahradě bosé, a i když jim neustále opakujete, aby si před vstupem do bazénu opláchly nohy, úspěšně Vás ignorují.

vodní plovák

K péči o bazén Vám nestačí jen chemické přípravky, je vhodné investovat například do vysavače, který odstraní veškeré nečistoty a voda bude zase průzračná. Vždy chtějte jenom to nejlepší. Vodní vysavače jsou buď ruční, nebo automatické. Mnozí lidé se bojí bazénové chemie, že není vhodná a zdravá. Ale je třeba uvědomit si, že bez ní se voda začne snadno kazit a to je mnohem nezdravější. Určitě vás uklidní, že v nabídce najdete chemii s chlorem i bez chloru, která je například mnohem citlivější pro děti a alergiky.

Zajímavý článek na toto téma najdete například také zde: .