Byznys s osobními údaji

Myslíte si, že jsou vaše údaje v bezpečí nebo se velice obáváte, co se dnes může dít. Je možné snad obchodovat s citlivými daty? Samozřejmě, že vám všude řeknou, že nic takového se u nic nemůže přece stát. Vždyť mají vše naprosto dokonale chráněno a neexistuje, že by se jim nějaký lump dostal do jejich systému. Někdy se nám ale ukáží kauzy, které rozkryjí, že to tak docela pravda není. Vzpomeňte si, že to probíhalo médii, jak došlo ke zneužití osobních údajů.
Otisk palce a security
Často se stává, že takové informace vynáší zaměstnanci. Proč to dělají? Odpověď je jasná, je to kvůli penězům, protože když to napíši tak škaredě, tak jim asi do jiných lidí opravdu nic není a je jim to jedno. Jenže se najde někdo, kdo jim nabídne velkou částku peněz a oni ve vidině přilepšení si, toto podniknou. Nicméně se na to většinou přijde a dotyčný má velký problém a samozřejmě mu hrozí vězení. I přesto se sto sále vyplácí, lidé jsou ochotní pro peníze udělat skoro všechno.
 
Dalším druhem možného nebezpečí jsou lumpové, kteří se dokáži nabourat do systému různých organizací. Tady pak jde o velké zneužití, protože těch dat a osobních údajů je mnoho. Koneckonců i z vašeho počítače nebo notebooku mohou unikat různé vaše údaje a ani o tom nemusíte vědět. Vždyť to není možné, když mám antivir. To je i není pravda. Antivir vás samozřejmě ochrání před hrozbou útoku, ale jsou stále nové a nové hrozby. Pokud tedy neudržujete aktuální virovou databázi, tak se stejně může stát, že vám do počítače pronikne. Stejně tak se může stát u mobilního telefonu, kde se potom velice snadno dostane k heslům do internetového bankovnictví vaší banky.
Cyber kody a ruce
Dále k různým dalším, také k vašim kontaktům a obsahu, který máte v mobilu uložený. Bohužel dnešní doba taková je, dnes se s údaji může i obchodovat. Ano, i když je to zakázáno a nesmí to být. Pokud to mají dobře promyšlené, tak kdo jim to dokáže? Myslím, že nikdo a možná ani nikdy nechce, protože je to do jisté míry tolerováno. Instituce a firmy si o vás mohou mnoho věcí předat, ať chcete nebo ne. Vy to o tom vůbec vědě nemusíte. Dávejte si tedy pozor na to, kam co uvádíte, vždy mějte aktuální antivirovou ochranu.