Do Chorvatska nejen za sluncem

Jet na dovolenou k moři dnes můžete prakticky kamkoliv se vám zlíbí. I přesto však velká část Čechů preferuje blízké Chorvatsko před například mnohem vzdálenějším Egyptem. Nepříliš velká vzdálenost je jednou z hlavních příčin, proč je tato země u nás tak populární. Nemusíte utrácet za letadlo, klidně tam dojedete i vlastním autem. A to během dvaceti čtyř hodin. Pokud se vám na dovolené nechce řídit, dejte přednost autobusu. Budete mít stejné pohodlí jako v letadle s tím rozdílem, že se během jízdy budete moci kochat krajinou, kterou budete míjet.

jezero

Když se řekne Chorvatsko, ihned si asi vybavíte moře. Jadran je známý svou azurovou barvou i příjemnou teplotou, díky čemuž se v něm dá koupat bez obav z umrznutí většinu měsíců v roce. Chorvatsko však může nabídnout daleko více než jen opalování na pláži a koupání se v moři. Patříte-li mezi obdivovatele divoké přírody, určitě si tam přijdete také své. Národní parky Paklenica, Risnjak nebo Krka patří mezi ty nejkrásnější a nejzajímavější na Balkáně. Kdo má rád filmy s Vinnetouem, ten by určitě neměl minout ani Plitvická jezera.

Skvělá kuchyně

Chorvatsko dokáže nalákat nejen na své přírodní krásy, ale také i na svou jedinečnou kuchyni. Vždyť kdo by neznal čevabčiči, ražniči nebo pršut. Tyto pochoutky jsou zde jako doma. To samé platí ale i o mořských plodech a rybách obecně. Chutné jsou i zdejší sýry a samozřejmě také lanýže. Na ty si však nechte zajít chuť, alespoň pokud nechcete příliš utrácet.

vodopád

Velký lákadlem této balkánské země jsou i ceny, které jsou sice vyšší, než bývaly dříve, ale stále jsou pro našince dostatečně atraktivní. Vzhledem k tomu, že Chorvati jsou Slované jako my, dá se s nimi relativně dobře domluvit bez toho, aniž byste jejich jazyk museli předtím dlouze studovat. Můžete ale bez obav mluvit i anglicky. Minimálně v přímořských letoviscích a v turistických lokalitách vám budou rozumět .