Jak se udržují v seriálu mašinka Tomáš koleje

Dětské seriály máme z nejrůznějších prostředí. A jedním z nich jsou i vlaky. Mnoho let předtím, než Pixar uved do kin svůj film Auta, šel na televizních obrazovkách pořad, jehož základem byly vlaky, které měly tvář, tedy oči, nos a ústa, dokázali tedy mluvit a dorozumět se i s lidmi. Jednalo se o plnohodnotné myslící a cítící bytosti.
 kolejnice v lese
Děj se odehrával na fiktivním ostrově, kde právě vlaky byly hlavním dopravním prostředkem, ať už šlo o přepravu lidí nebo zboží. A velkou roli samozřejmé hrály v seriálu Mašinka Tomáš koleje. Je to jen logické, vezmeme-li v úvahu, že hlavním hrdinou je vlak. Tedy dokud si neuvědomíme, že ona lokomotiva je myslící tvor, který cítí emoce a myslí stejně jako my. Pak najednou zjistíme, že koleje značně omezují jeho pohyb.
 
Je však jasné, že železniční trať potřebuje, aby se o ni někdo staral. Koneckonců se sem tam mohou objevovat drobná poškození, která jsou sama o sobě prakticky neškodná, avšak když nejsou opravena a přidávají se další a další, najednou máme problém.
 
V našem reálném světě je to řešeno https://www.coi.cz/igelitove-tasky-uz-nemohou-byt-zdarma/ tak, že nádražní zřízeni na drezíně pravidelně projíždějí určený úsek a hlásí jakékoliv poruchy, na které natrefí. Ty jsou pak obvykle opraveny dle své vážnosti. Stejně tak provádějí čištění tratí a odstraňování například popadaných větví po bouřce a jiných drobnějších předmětů, které by mohly způsobit
 
Jak je tomu ale v seriálu? I zde je občas potřeba odstranit spadlý strom či jinou překážku, na kterou náš hrdina narazí. Zde se opět projevuje ona poměrně velká nelogičnost celého konceptu, neboť on sám nemůže zavolat pracovníky, kteří by překážku odstranili. Vlaky přece nemohou používat telefony. Musí čekat, až někdo z lidí zavolá, co se stalo.vlak projíždějící zimní krajinou
 
Pokud jde o běžnou kontrolu, čištění a údržbu, tak ty nevidíme. A není divu, koneckonců nejde o nic zajímavého a pro děti by byla například epizoda, která by tomu byla věnovaná, nudná. A to by mohlo vést ke snížení sledovanosti, což je něco, co nemůžeme dovolit.
 
Proto se nedivme, že je situace taková, jaká je. Koneckonců, jde jen o pořad pro nejmenší, ne?