Je vaším velkým snem bydlet ve vlastním domě?

Nemáte dostatek peněz na to, abyste si ho mohli pořídit? Nedosáhnete dokonce ani na hypotéku?

Stále je zde jedno šikovné řešení a záleží jen na vás, zda ho přijmete. Pakliže budete nenároční a vystačíte si i s malým prostorem – konkrétně s menší podlahovou plochou, stane se pro vás ideálním řešením levný mobilní dům Lavarohouse. Stavba bez pevných základů, která je podobná menšímu panelovému bytu, kterou můžete umístit na libovolný pozemek.

domky na pláži

Hlavní předností mobilheimu je jistě jeho cena. Ta se pohybuje okolo jednoho miliónu korun v závislosti na nárocích kupce. V každém případě se jedná o nabídku, jaká nemá na současném trhu s nemovitostmi obdoby, pokud toužíte po samostatné stavbě na vlastním pozemku. Za takovou cenu žádnou klasickou nemovitost nekoupíte, ani nepostavíte.

Dokonce se jedná o skvělou variantu také pro všechny chataře a chalupáře, zkrátka pro všechny, kdo hledají sezónní zázemí. Pakliže jde o nemovitost, která není zateplená, bude ještě levnější.

dva domky u cesty

Pro mobilheimy je typické to, že nemají pevné základy spojené se zemí. Nejenže díky tomu ušetříte nemálo peněz, ale ještě navíc to v praxi znamená, že pro umístění takové stavby nepotřebujete stavební povolení. A to vám ušetří další peníze, čas, ale i nervy. Každý, kdo někdy obíhal úřady, vám to potvrdí.

Nevýhodou mobilheimu je naopak to, že je malý. Avšak rozhodně ne příliš malý! Menší podlahová plocha odpovídá té v menších panelových bytech, takže pokud jste byli doposud zvyklí na takové bydlení, rozdíl ve výsledku nepoznáte. V každém případě se bude uvnitř nacházet všechno, co potřebujete ke spokojenému životu. Ať už se jedná o spotřebiče, nábytek, anebo jiné vybavení domácnosti.

K tomu, abyste umístili takovou stavbu bez pevných základů na pozemek, nepotřebujete žádné stavební povolení. A dokonce nepotřebujete ani to, aby byl takový pozemek váš. Můžete si ho tedy klidně pronajmout, a tím ušetříte další peníze oproti jeho koupi.