Kokosový olej si zamilujete. V čem je jeho výjimečnost?

Kokosový olej je všestranným pomocníkem. Užijete ho jak v kuchyni, tak i v kosmetice a možná vás překvapí, že je vhodný i pro domácí mazlíčky. 

Kokosový olej si zamilujete. V čem je jeho výjimečnost? 

Jedna zázračná surovina, která se hodí na všechno? Tak to je přesně kokosový olej. Využití najde ve vaší kuchyni, v kosmetice, pomůže při dietě a také je vhodný na popraskané tlapky vašich domácích mazlíčků. Mluví se o něm už léta a byla by obrovská škoda jej nezačít využívat naplno.

Zázračný a universální

Cena kokosového oleje je velmi výhodná, když vezmeme v potaz, co všechno tento bílý přírodní zázrak umí. Žádný jiný olej nenajde takové uplatnění jak v naší kuchyni, kosmetice ale i lékárničce, nepomůže nám zhubnout nebo nám nevybělí zuby. Zcela přírodní bílý kokosový olej tohle všechno dokáže a právě proto si jej oblíbilo tolik obyčejných lidí ale i odborníků na zdravou výživu. 

pexels-photo-725998

Do kuchyně i na tělo

Lze jej využít jak ve studené tak i v teplé kuchyni, smažení nebylo nikdy tak zdravé. Tuk se totiž ani při vysokých teplotách nepřepaluje, tím je i smažení mnohem zdravější. Navíc byste v něm nebezpečný cholesterol hledali jen marně, proto se hodí skutečně pro každého. Díky tomu, že je bez vůně a chuti, dá se využít pro přípravu slané i sladké kuchyně a tím stejným olejem se pak můžete postarat i o svou suchou nebo podrážděnou pokožku, posílit si vlasy nebo vybělit zuby. Velmi bodrý vliv má také na imunitní systém a působí zároveň protizánětlivě. 

Nepostradatelným pomocníkem se pak může stát i při dietách. Během dietního režimu se doporučuje konzumovat kokosový olej přímo. To znamená, že jediná lžička denně vám pomůže nastartovat metabolismus, čímž začnete rychleji spalovat tuky. Navíc skvěle zažene hlad a nezkrotnou chuť na sladké. A právě tato chuť většinou komplikuje naše snahy o hubnutí. 

pexels-photo-322483

Zdravější olej jen těžko naleznete. Objevte jeho zázračné účinky a přesvědčte se sami. Díky regeneračním schopnostem se kokosový olej hodí i pro ošetřování popraskaných tlapek vašich domácích mazlíčků. To oceníte zejména v zimním období. 

A nezapomeňte, tento tuk má mnohem méně kalorií než jakýkoliv jiný běžně využívaný tuk.