Na procházce chytat pokémony? Proč ne?

Jedná se o mobilní aplikaci a videohru, které funguje na principu tzv. rozšířené reality, což znamená, že hraní hry je propojeno s okolním světem. Využívá datového připojení, kameru a GPS lokaci, je tedy potřeba všechny tyto funkce mít na svém mobilním zařízení aktivní. Hra je dostupná zdarma na Google Play a Apple Store a nově lze po propojení s iPhonem hrát i pomocí Apple Watch. Na vytvoření hry se podíleli vývojáři z firmy Niantic a produkci zajistila firma Pokémon Company, která spadá pod značku Nintendo.

chytání pokémona

Hra není založena jen na pouhém chytání pokémonů, ale nabízí i PVP prvky, což je boj proti ostatním hráčům, či PVE prvky, které ve hře najdeme v podobě raidů na nestandardně silné pokémony (bosse).

Na začátku si hráč zvolí pohlaví, vzhled a k jakému týmu chce patřit. Na výběr jsou týmy Mystic (modří), Valor (červení) a Instict (žlutí). Poté už můžete začít hrát, třeba ihned na první procházce se psem či na pěší cestě do školy nebo práce. Na mapě Vašeho okolí se budou objevovat jednotlivý pokémoni a pokud přijdete do oblasti jejich výskytu, můžete je pak pomocí pokébalů chytit. Hra je těžší v tom, že někteří vzácní pokémoni Vám mohou během chytání klidně uprchnout. Pokébalů není neomezené množství, hráč si je musí posbírat ve speciálních pokéstopech, což jsou zastávky ve hře, kde lze získat různé odměny. Tyto zastávky většinou bývají významná místa či budovy ve vašem okolí.

Součástí této hry jsou i tzv. gymy, které lze pomocí jednoho ze svých pokémonů obsadit. Pokud je gym obsazen jiným týmem, stačí na něj zaútočit, porazit nepřátelský tým a následně sám tento gym obsadit. V těchto místech probíhají i raidy na velmi silné pokémony, které nezřídka musíte porazit ve více hráčích (ti ovšem musí být ve stejném týmu!). Raidy jsou přístupné jen v určité časy a hráči před spuštěním tohoto raidu vidí odpočet, za jak dlouho budou moci zaútočit.
hra na mobilu

Hra funguje na principu tzv. expení, což znamená, že hráč dostává za splněné úkoly či chycené pokémony body zkušeností, díky kterým postupně získává vyšší levely.

Pokémon Go získalo ocenění za nejlepší rodinnou hru v roce 2016.