Nechte hledat svého psa

Většina majitelů psů se obává, aby se mu jeho čtyřnohý mazlíček neztratil. Jestli máte psa vycvičeného a poslušného a nabyli jste dojmu, že vám se to stát nemůže, vězte, že to není pravda. Pes samec se vydá za háravou fenou nebo po stopě zvěře. Zrádné jsou i silvestrovské petardy, kdy se vám pejsek zaběhne ze strachu. Někdy situaci prostě správně nevyhodnotíme a najednou je náš psí parťák pryč. Když máme štěstí, vrátí se sám. Většina pejskařů se vydá psa hledat ihned.
běžící pes
V mnoha případech se nám to povede, ale můžeme se dostat do situace, kdy budeme bezradní, protože naše hledání úspěšné nebylo. Co můžeme udělat? Můžeme v okolí, kde venčíme nalepit cedule o ztrátě s kontaktem na majitele, popřípadě informace o odměně za nalezení. Další možností je kontaktovat psího detektiva. Jestli se k tomuto kroku rozhodnete, můžete navštívit internetové stránky, kde se seznámíte s postupem, jak se máte zachovat, a jak vám psí detektiv může pomoci. Nutné bude, abyste uvedli adresu a přesné místo, kde se vám pes ztratil. Důležité je uvést kontakt na osobu, v případě, že se zvíře najde. Přínosná bude i fotka zaběhnutého psíka. Všechny tyto potřebné údaje budou zaneseny do databáze, která se pravidelně aktualizuje.
pes v lese
Psí detektiv bude posléze kontaktovat místa, kam se mohou informace o ztraceném zvířeti dostat. Znamená to útulky, veterinární ordinace i městské úřady. Psí detektiv po dohodě s vámi zorganizuje hledání za vaší pomoci nebo může hledat samostatně. V terénu je na nalezení psa větší šance. Týmy, které hledání zajišťují, svou práci vykonávají svědomitě. Záruku na nalezení vám, ale nikdo nedá. V případě, že se chcete přesvědčit, že informace o ztraceném zvířeti byly odeslány na patřičná místa, můžete si nechat předložit seznam organizací, které byly o ztrátě informováni. Využít můžete i sociálních sítí, kde se sdružují milovníci psů. Informace o ztrátě se ještě rozšíří na větší okruh.