O čem Češi sní a jak toho dosáhnout?

Velký dům nebo byt v osobním vlastnictví, dlouhá exotická dovolená a nové moderní auto. To jsou tři věci, po kterých většina Čechů ve skrytu duše sní. Mnoho z nich ale ví, že na to nemá peníze v současné finanční situaci si to nemohou dovolit. Řada z nich se snaží ušetřit tolik peněz, kolik je jen možné a nemají ani problém si kvůli tomu vzít druhou práci nebo brigádu. Obecně máte tři možnosti:residence klasický dům

  • brigáda nebo přesčasy,
  • úspory,
  • spotřebitelská půjčka nebo americká hypotéka.

 

Rychlá volba

Americká hypotéka je možností, jak si splnit to, po čem toužíte velice jednoduše a rychle. Žádné dlouhé šetření, žádné hodiny navíc v práci a žádný stres. Jedná se o neúčelový úvěr, u kterého ručíte zástavou stejně jako u běžné hypotéky, ale peníze můžete využít podle svého. Použít je můžete na rekonstrukci, nové bydlení, auto nebo nádhernou dovolenou u moře. Je to jen na vás.
 
Úrokové sazby jsou mnohem nižší než u spotřebitelských půjček, a to i v případě nebankovních společností. Splátky jsou nízké, splatnost velice dlouhá a zvolíte-li nebankovní společnost, nemusíte dokládat příjmy, výdaje ani registr dlužníků.
 

Vlastní střecha nad hlavou

Bydlení je snem číslo jedna, na které ale jednoduše nenašetříte. I přesto ale z výzkumů vyplývá, že téměř 60 procent našich občanů se nebojí http://www.auto.cz/novy-mercedes-benz-a-w177-testovani-neboji-snehu-jizdy-bokem-112224 kvůli splnění svých snů uskromnit a začít šetřit, kde se dá. Kolem 12 procent respondentů dokonce řeklo, že jsou ochotni se vzdát svých nákladných zlozvyků jako je kouření nebo pití alkoholu. To je skvělá zpráva nejen pro jejich peněženku, ale i zdraví.
 hotovost v rukou

Spořicí účty jsou na vzestupu

Skvělé jsou také údaje o tom, že 50 procent z dotázaných si kvůli koupi domu, auta, dovolené nebo jinému přání dává stranou peníze z výplaty. Jedna polovina z nich to dělá pravidelně každý měsíc, kdy ideální je dávat si stranou alespoň 10 procent z platu. Druhá polovina pouze příležitostně, když jim zůstanou nějaké peníze navíc.