Online magazíny a jejich výhody

V rámci možnosti čtení magazínů a odborných periodik prostřednictvím internetu neboli online, je však více alternativ. Vše je prakticky čtenáři vnímáno pod jedním významem – internetové coby online magazíny. Avšak ve skutečnosti tomu až tak není. Je rozdíl mezi elektronickým magazínem a čtením si časopisu v online verzi. Jaké možnosti tedy se nabízí čtenářům v rámci čtení časopisů online?
čtyři časopisy
 
Elektronický magazín a předplatné
 
Parametrem pro elektronický magazín je rovněž možnost využití multimediální možnosti, tj. některé články mohou být doplněny audiovizuálně, stejně tak obrazovými či zvukovými prvky. Elektronický časopis je samozřejmě podléhající nejen internetu, bez něhož by nebylo možno si magazín přečíst. Většinu elektronických periodik je reálné číst nejen prostřednictvím počítače, ale i tabletu a mobilního telefonu. Reálné čtení je poté, co je uhrazeno předplatné. Většina elektronických časopisů je na základě zakoupení právě prostřednictvím předplatného. Výhodou je, že mnohdy nové a aktuální číslo je takto k dispozici k přečtení dříve, než je tomu v případě tištěné verze. Nutno podotknout že elektronický magazín je vždy ve formátu právě pro stažení a uchování si pro případnou archivaci.
 
Online magazíny ke čtení zdarma
 
Další alternativou jsou dostupná periodika ke čtení na internetu. Oproti elektronickému magazínu je nelze stáhnout do počítače či tabletu. Je možné číst pouze články uveřejněné na internetu. Ne vždy jsou uveřejněny v online podobě všechny články, nebo naopak jen část článku. Zbytek je pak pro čtenáře, kteří si zakoupí časopis v tištěné podobě či pro předplatitelé elektronické verze.
aplikace tabletu
 
Výhody online magazínů
 
Především elektronický časopis máte stále k dispozici. Jelikož jej lze mít stažený v jakémkoliv zařízení, můžete si vychutnat poté četbu kdekoli, aniž by bylo třeba internetového připojení. Ostatní magazíny dostupné na internetu lze číst v rámci připojení k internetu, ale i tak mají mnoho předností. Nezabírají žádné místo ve vaší tašce, nic neváží. Můžete si přečíst více magazínů během chvíle. Některé online magazíny lze stáhnout do svého zařízení zdarma.