Posezení, které vám bude vyhovovat

Obývací pokoj je středem každého obytného domu nebo bytu, o tom žádná. Může být vybaven různě, ale jedno přeci mají všechny obývací pokoje na západní polokouli stejné, a to je gauč, který tvoří dominantu tohoto typu místnosti. Není to televize, nejsou to skříně, ale standardní pohovka. A to i přesto, že lidé čím dál tím více spoléhají na alternativní typy sezení, nejčastěji zosobněné sedacími pytli. Ty jsou jednak pohodlné, jednak jsou poměrně levné. Ovšem takovou úroveň komfortu, jako může poskytnou klasická pohovka, určitě dodat nedokáží.
červená pohovka

Navíc gauče si můžete pořídit v nepřeberném množství variací. Každá pohovka má přece jiné rozměry, jinou barvu, a především jiný design. K tomu ještě některé rovněž disponují i úložným prostorem, což se samozřejmě o sedacích pytlích říci nedá. Standardně se používají i typy, které se mohou snadno proměnit v klasické lůžko. Rozkládací pohovky jsou velkým hitem nejen u lidí, kteří bydlí v menších bytech či přímo v garsonkách, ale stejně často je najdete i v běžných třípokojových bytech. Mít pohovku a zároveň postel v jednom je velice praktické, ať už na gauči spíte nebo ne. Může sloužit třeba jako lůžko pro případné návštěvy, které tak nebudete muset v noci vyhazovat do hotelu, ale prostě jim ustelete na gauči.
spánek na pohovce

Materiál

Kvalita pohovky závisí na dvou základních věcech – na způsobu výroby a na materiálu. Chcete-li, aby se váš gauč nerozpadl po pěti letech užívání, měli byste dbát na to, aby byl vytvořen opravdu spolehlivým výrobcem, který používá dobré materiály. Kostra by měla ideálně být z masivního dřeva, které je sice poměrně těžké, což při stěhování rozhodně neoceníte, ale je také extrémně odolné. Dobře vyrobená sedačka z vysoce pevného masivu vám dokáže sloužit i dlouhá desetiletí. A nejen vám, ale také vašim dětem a možná i těm jejich. Investice do kvality se vyplatí vždy.