Příroda v celém domě

Vyznavači přírodních materiálů určitě uvítali, když se do jejich interiérů konečně kousek té přírody dostal. A nemám na mysli pouze klasický nábytek, který je sice vyrobený ze dřeva, ale určitě se tak netváří.
§  Hovořím o nábytku a zařízení bytu, které jsou z přírodních materiálů a rozhodně se za to nestydí.
rostliny bambusu

Frankfurtský veletrh Heimtextil i Salone del Mobile utvrdil své návštěvníky v tom, že ratan, dřevo a proutí jsou nadčasové materiály. A v kombinaci s tištěnými motivy rostlin na stěnách se vytváří nový neokoukaný trend. Z uvedených tří materiálů se veletrh soustředil především nabambus.
BAMBUS NA VZESTUPU
Tento materiál je považován za všestranně využitelný.
o   Na bambusu můžete sedět i ležet– křesla a postele z bambusu jsou velice vkusným nábytkem.
o   Bambus můžete jíst– v asijské kuchyni se běžně používají bambusové výhonky.
o   Do bambusu se můžete utřít– z tohoto materiálu se vyrábějí i ručníky a utěrky.
o   Do bambusu se můžete obléknout– některé druhy prádla a ponožek jsou vyrobeny z bambusu.
nábytek z bambusu
Bytové doplňky, které se z bambusu vyrábějí, jsou nejvhodnější do kuchyně a koupelny. Jejich dobrou vlastností je totiž velká odolnost proti vlhkosti. O bambusovém nábytku jeho výrobci tvrdí, že je téměř nezničitelný. Zásluhu na tom má obsah křemíku v jeho stéblech. Ten způsobí, že jsou stébla tvrdá a odolná jako ocel.
ratanová lapma

Bambus zaručí originalitu

Bambusovým nábytkem můžete vybavit celý byt a bez problémů i přilehlou zahradu.Pro svou odolnost proti vlhkosti se hodí i k venkovním bazénům. Podle prodejců dávají zatím zákazníci přednost ratanu, ale bambus už si svou cestu na výsluní také hledá. Bambusový nábytek určitě ocení lidé, kteří mají rádi originalitu. Jelikož je bambusů spousta druhů, je každý kus nábytku originál. K tomu přispívá i ruční výroba, která je tou pomyslnou třešničkou na dortu.