Voda může být v kondici i bez chlóru

V parném létě je nejlepší mít na zahradě vlastní bazén. Nemusíme nikam za koupáním dlouze cestovat, platit vstupné a tísnit se na přeplněných koupalištích. Také máte vždy jistotu, že vaše voda je zdravotně nezávadná a krásně čistá. O to se ale musíme postarat.

Voda v bazénu dlouho čerstvá a čistá nezůstane, pokud se o ni nestaráte. Pečovat o ni musíte pravidelně. S tím vám pomáhají nejrůznější přípravky a pomůcky. S většími a pevnými nečistotami si hravě poradí filtrace, síťky nebo vysavače. Je však třeba bojovat i s rizikem vzniku řas nebo nečistotou, kterou ani filtrace jen tak nezachytí. Od toho jsou tu potom nejrůznější chemické prostředky.
Nejčastěji používané jsou chemické přípravky s obsahem chlóru. Ten je typický pro svůj zápach. Mnoho lidí ho právě proto ve vodě nesnese. Je proto třeba najít vhodnější alternativy, tedy ty bez chloru. Mezi ně patří především přípravky fungující na bázi aktivního kyslíku.

Poznejte kouzlo aktivního kyslíku

Nejčastěji používané alternativní prostředky obsahují aktivní kyslík, který je velmi silným oxidačním činidlem s velkým potenciálem a dokonale se tak postará, aby voda zůstala bez jakýchkoli nežádoucích jevů třeba v podobě řas.
Další výhodou je pak to, že nepůsobí dráždivě na lidskou pokožku a nemá žádný nežádoucí zápach, který je patrný u přípravků s obsahem chloru. Z tohoto hlediska je velmi oblíbený u lidí, kteří mají velmi citlivou pokožku a čich.
Vybírat můžete hned z několika variant přípravků obsahujících aktivní kyslík. Patří sem forma tekutá, tabletová i krystalová https://eshop.techneco.eu/Bezchlorova-chemie. Spolu s takovými přípravky je vhodné použít i tzv. kyslíkový aktivátor, který ještě zvýší účinky aktivního kyslíku na maximum.

V nabídce naleznete:
· OXY tablety
· Aktivní kyslík
· Krystalové tablety OXY
. Kyslíkový aktivátor