Zbrusu nový Abarth 124 GT!

Jak asi víte, v loňském roce společnost Abarth představila svůj model 124 Spider, který rovněž vychází ze slavného závodního vozu Abarth 124 Rally. Model 124 GT s sebou však nese spoustu změn. Například pevnou snímatelnou střechu, vyrobenou z uhlíkových vláken, která váží pouhých 16 kilogramů – a to včetně zadního okna s vyhřívací funkcí proti námraze. K výbavě také patří pevná látková střecha, kterou můžete plnohodnotně využívat. Další novinkou jsou zde 17 palcová kola z ultra lehké slitiny, OZ Racing Wheels, která jsou o 4 kilogramy lehčí než běžná litá kola. Celková váha vozu není o moc větší, než u předchozího modelu 124 Spider. Abarth 124 GT se pyšní celkovou hmotností pouhých 1080 kilogramů.
fiat 124 spider abarth u louky
Hlavními znaky modelu 124 GT budou, mimo jiné, také kryty zpětných zrcátek v kovovém odstínu. Stejně, jako u Abarthu 124 Spider, bude i zde dostupná volba matné černé kapoty, zadního spoileru z karbonových vláken a krytů vnějších zpětných zrcátek v barvě karbonu či červené.
 fiat 124 spider abarth

Jaký má výkon?

Pokud jde o výkon, tak zde se moc věcí od předchozího modelu 124 Spider nezměnilo. Přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru disponuje výkonem o síle 125 kW, který vyprodukuje až 170 koní a točivým momentem 250 Nm. Tento výkon umožňuje modelu 124 GT zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Maximální rychlost, které tento vůz dosahuje je 232 km/h.
Automobily firmy Abarth jsou známé svým masivním a sportovním zvukem. Tudíž, přívětivou součástí výbavy nového modelu 124 GT je také výfukový systém Record Monza se dvěma režimy a čtyřmi koncovkami. Na druhou stranu, Abarth 124 GT není příliš hlučný při jízdě po městě. Je však velmi tichý uvnitř – díky téměř zvukotěsné hard-top střeše.
Tento model se v celé své kráse představí, vedle svého předchůdce Abarth 124 Spider, na letošní výstavě v Ženevě, v jedinečném odstínu karoserie Alpi Orientali Grey.